Co všechno je třeba vědět o náraznících?

17.02.2021 12:40

Detail vozu

Není nárazník jako nárazník. Tento důležitý autodíl prochází rychlým designovým i funkčním vývojem. Pojďte nastartovat a vydat se napříč světem nárazníku, který je právě v zimním období velmi ohroženým prvkem, neboť mrazy i sníh mu dávají pořádně zabrat.

Věděli jste, že nárazník pozbyl své původní funkce? Dříve sloužil jako prvek pasivní bezpečnosti. Tuto funkci však převzala v dnešní době výztuha nárazníků upevněná k nosným částem samotné karoserie. Současné moderní nárazníky jsou spíše designovým funkčním prvkem aerodynamického tvaru, který se podílí na ochraně chodců při srážkách a nehodách

Nárazník - designový díl s vyladěnou funkčností 

Dále má vliv na správnou funkci přívodu vzduchu pro chlazení a odolává povětrnostním vlivům. Taktéž drží ochranou ruku nad komponenty zdobícími přední tvář automobilů. Tedy nad jejich dokonalou funkčností i stylem. Neboť se v něm schovávají ty nejmodernější funkce přednárazových čidel, světel, kamer a různých senzorů. 

První na ráně? Nárazník

Mřížka do nárazníkuNárazník je zkrátka dílem, který musí vychytat všechny překážky jako první. Nárazníky na nejnovějších automobilech jsou vyrobené z plastu. V zimním mrazivém období pozbývají na odolnosti a stávají se mnohem křehčími. Navíc musí během jízdy odrážet útoky různých nebezpečných zmrazků a jiných sněhových bariér. A také se ubránit hrozícímu nebezpečí při uklouznutí vozidla na sněhové posypce či zledovatělé silnici.

Před újmou ho nezachrání ani nehoda způsobená v nízké rychlosti. Nárazník sice jenom jemně propruží, ale přesto dojde k poškození dalších plastových částí, jako jsou mřížky, lišty, záslepky a další křehké díly v přední či zadní části vašeho oblíbeného člena rodiny.  

Ať už budete shánět přední nárazník na Octavii, nebo zadní nárazník na Fabii, či jiný model vozu Škoda, pak se nám ozvěte! Pomůžeme vám vybrat z naší široké nabídky nárazníků za skvělou cenu a také dalších náhradních dílů, které dávají vozidlům jedinečnou tvář i funkčnost. 

 

Lakování nárazníků? Žádný problém!

NárazníkSehnat nárazník v požadované barvě je nadlidský úkol. Přece jenom je třeba si říci, že většina vozů je nabouraná z přední části a nárazník je to první, co je poškozeno. V konkrétní barvě je tak nárazník téměř nemožné pořídit. Doporučujeme ušetřit čas a sehnat si spíše přední a zadní nárazníky určené k lakování nebo přelakování.  

Do požadované barvy vyladí nárazníky ve specializovaných autolakovnách, ve kterých se postarají nejenom o barvu jednotlivých náhradních dílů, ale i o design celého automobilového krasavce. Takže se nemusíte bát, že by vaše auto opět nehrálo takovou barvou, která mu prostě dokonale sedne! Oprava nárazníku? Ve většině případů k ní nedochází. Spíše se celý autodíl mění za nový. Vždy záleží na proběhlé události a oku profesionála, který zhodnotí, zda se více vyplatí oprava či nákup náhradního dílu

Rozjeďte se vstříc budoucnosti!

AutomobilAť už brázdíte cesty jakýmkoliv modelem vozu, pak střežte nárazníky jako oko v hlavě. Přece jenom se jedná o opravdu vysoce funkční prvek, který navíc dodá vašemu automobilovému oblíbenci jedinečnou tvář.

A nezoufejte, pokud ji na chvíli ztratí. Díky širokému výběru předních a zadních nárazníků, nejenom na populární modely vozů Octavií či Fábií, získá váš automobilový oblíbenec opět svůj šarm i dravost

Přední nárazníky vozů Škoda Octavia první i druhé generace či zadní nárazníky Škoda Fabia a Octavia patří mezi ty často poptávané. Stejně jako nárazníky Škoda Rapid. Sháníte takový díl i vy? Pak se nám ozvěte ještě dnes!