Vyberte tu správnou a nejvhodnější kapalinu do ostřikovačů

21.01.2020 13:53

Detail automobiluProvozní kapaliny jsou nedílnou součástí dobře fungujícího automobilu. A aby jelo všechno tak, jak má, je třeba, aby ve všech součástech automobilu kolovaly jen ty nejvhodnější kapaliny. Jejich výběr není radno podcenit, a to obzvláště v zimních měsících.

A protože nás před příchodem teplého jara pár mrazivých týdnů ještě rozhodně čeká, je třeba se na nevhodné počasí a zhoršené jízdní podmínky řádně a vhodně vybavit. A to pomocí kapaliny do ostřikovačů.

 

Na jaké parametry se při nákupu nemrznoucí směsi zaměřit?

V první řadě na teplotu, do které můžete kapalinu využít. Čili na její odolnost vůči mrazu. O kvalitě složení zpravidla vypovídá také cena, což ale samozřejmě neplatí ve všech případech. Při výběru se soustřeďte také na typ balení, jeho velikost a myslete na budoucí doplňování kapaliny. Vyberte si tak balení, které vám padne do ruky a disponuje vhodnou velikostí hrdla. Dolévání vám pak může usnadnit také trychtýř. A mimochodem, náhradní balení se vám v autě rozhodně také neztratí

Na zimu se řádně vybavte kvalitní zimní směsí

OstřikovačePrávě kapalina do ostřikovačů může svými vlastnostmi výrazně ovlivnit pohled z automobilu a tím i veškeré jízdní vlastnosti. A to jak v létě při využívaní letní směsi, tak především v zimě, kdy používáte speciální nemrznoucí kapalinu, jejíž nepostradatelnou součástí je alkohol.

K výrobě se využívá ethanol s dalšími látkami. Ten nahradil u některých výrobců methanol, jenž s sebou nese několik rizik, kam patří vysoká hořlavost, toxické účinky a výpary. A v neposlední řadě je také velmi kvalitním rozpouštědlem, což může být v některých situacích spíše na škodu. Proto vždy vybírejte kapaliny od prověřených výrobců, kteří využívají pro výrobu nejkvalitnější složky.

Jak kapalinu vyměnit?

Problém často nastává v případě, že přišla zima a vy si vzpomenete, že je vlastně třeba kapalinu vyměnit. Pokud naléváte do ostřikovačů s původní letní směsí tu nemrznoucí, pak nedochází k promísení kapalin a hrozí tak zamrznutí náplně. A následkem může být roztržení hadiček nebo dokonce plastové nádržky. Tomu se snažte předejít tím, že ve vhodném období vyčerpáte letní kapalinu do poslední kapky. Pak již stačí koupit kvalitní nemrznoucí směs a tou ostřikovače doplnit. A nezapomeňte také na to, že moderním vozům hrozí při dolévání běžné vody a nevhodných kapalin zanesení a ucpání trysek

Aby vás ostřikovače nezradily...

Vybírejte jenom mezi těmi nejkvalitnějšími. A v případě zimních směsí si pořiďte ty s příměsí ethanolu. Tu nejlepší péči dopřejete automobilu dolitím originálních kapalin. A vy se tak nemusíte obávat zhoršených podmínek při jízdě. A nehrozí poškození citlivějších částí vozu, kam patří lak či plastové nebo gumové součástky.